Home Shop About Contact

Tuesday, July 17, 2012

Zucchini Bundt Bread

My garden produced its first zucchini! There will be plenty more to come this summer, as it turns out the plant that I thought was a cucumber plant is actually another zucchini plant... so now I have 3!


It was too hot and humid last night to work on my furniture, so I decided to bake something instead. I made zucchini bread of course!


Meanwhile, the carrots are filling in nicely, but the recent drought has been tough on the poor broccoli plants. It's raining a bit today so that should bring them back to life. The blueberry patch is also producing, I am going to pick a bunch tonight and possibly whip up some blueberry something for the office tomorrow.


zucchini bundt bread (adapted from pete bakes!)

3 eggs
2 cups grated zucchini
2 cups sugar
1 cup butter (2 sticks), softened
2 tsp vanilla
3 tsp cinnamon
1 tsp baking soda
1 tsp salt
1 tsp baking powder
3 cups flour

1. beat eggs, add grated zucchini, set aside.

2. beat sugar and butter, add vanilla, cinnamon, baking soda, baking powder, salt and flour. mix well. add the flour mix to the egg/zucchini mix.

3. pour into greased and floured bundt pan and bake at 350F for 1 hour.

1 comment:


 1. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete

Share This

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...